Produkts „Dzelzs” tās organiskajā formā satur ļoti svarīgu elementu, kas novērš anēmijas attīstību un palielina dzīvības un darba spējas līmeni. Organiskais dzelzs ir daudz pilnīgāks un vieglāk sagremojams. Tas nerada nevēlamas blakusparādības, kas raksturīgas neorganiskiem dzelzs sāļiem: dispepsijas traucējumi, kuņģa un zarnu gļotādas kairinājums, metāliska garša, zobu emaljas tumšināšanās.
AKTĪVO SASTĀVDAĻU DARBĪBA
Piedalās asinsrades un audu elpošanas procesos. Dzelzs uzsūcas zarnās, pēc tam izkliedējas asinsvados, kur to uztver īpašs transporta proteīna transferīns. Pateicoties transferīnam, šūnas un audi ir piesātināti ar dzelzi. Būdams citohroma enzīmu sastāvdaļa, tas piedalās audu elpošanas procesos (transportē skābekli no plaušām uz visām ķermeņa šūnām) ATP sintēzē fermentatīvās reakcijās, holesterīna metabolismā. Tas uzkrājas liesā, aknās, kaulu smadzenēs un ķermenis to lieto pēc nepieciešamības, novēršot dzelzs deficīta anēmijas attīstību, kuras simptomi ir: vispārējs muskuļu vājums, traucēta garša un smarža, trausli nagi un mati.
Nostiprina imunitāti. Atbilstošs dzelzs saturs organismā veicina aizsardzības sistēmas pilnīgu darbību. Dzelzs ir fermentu sastāvdaļa (katalīze, mieloperoksidāze), kas inhibē patogēnu mikroorganismu darbību un antibakteriālas īpašības. Tā nodrošina sintēzi aizsargājošiem proteīniem: lizocīms un interferons.
Uzlabo ādas, nagu, matu stāvokli. Dzelzs aktivizē antioksidantu fermentu (oksidāzes, superoksīda dismutāzes) ražošanu, kas novērš oksidatīvos procesus šūnās un ir iesaistīti epitēlija audu reģenerācijā, novērš trauslus nagus, uzlabo matu struktūru un pigmentāciju.
Dzelzs trūkums izraisa nopietnus traucējumus organismā: var attīstīties anēmija, samazinās imunitāte, palielinās infekcijas slimību risks un jūtama pastāvīga noguruma sajūta.
PIETEIKUMS
Anēmijas novēršana.
Audu elpošanas un vielmaiņas regulēšana.
Imunitātes atjaunošana šūnu līmenī.
Ādas slimību profilakse.
Uzlabot ādas, nagu, matu stāvokli.