Незалежний консультант
coralclub
Алiна Антоненко
Захист організму, імунітет, імунна система, захист організму, імунний захист, підтримка імунітету

Захист організму

Головна сторінка / Статті / Захист організму
Організм людини потребує підтримки і відновлення після впливів оточуючого нас середовища, нездорового способу життя, тривалих курсів лікування і багатьох інших факторів, що впливають на самопочуття, працездатність і розвиток хронічних захворювань. Одну з найважливіших ролей в захисті організму від впливу зовнішніх і внутрішніх факторів відіграє імунна система. Це комплекс біологічних структур і процесів організму, що забезпечує його захист від інфекцій, токсинів і злоякісних клітин.

Для правильної роботи імунної системи необхідно, щоб вона вміла розпізнавати широкий спектр патогенів (від вірусів до багатоклітинних черв'яків) і відрізняти їх від власних здорових тканин організму. Розрізняють два види: вроджена імунна система і придбана (адаптивна) імунна система. Обидва використовують як гуморальні, так і клітинні механізми.

Одним з найважливіших механізмів адаптивної імунної системи є імунологічна пам'ять, завдяки якій організм розвиває більш сильну імунну відповідь на патоген після першої зустрічі з ним.

Порушення в роботі імунної системи провокують аутоімунні, запальні захворювання і злоякісні новоутворення. Коли імунна система функціонує недостатньо добре, можливі імунодефіцитні стани, через які організм стає більш вразливим до інфекцій. Імунодефіцит може бути як вродженим, обумовленим генетичними відхиленнями, так і набутим, наприклад, в результаті ВІЛ-інфекції або прийому препаратів-імуносупресорів.

Імунна система захищає організм від інфекцій на кожному рівні зі збільшуваною специфічністю. На різних рівнях існують фізичні бар'єри, які заважають проникненню в нього вірусів і бактерій.

Шкіра, одна з функцій якої, захист внутрішнього середовища організму від зовнішніх впливів (таких як: мікроби, механічні пошкодження, ультрафіолетове випромінювання і т. п.) - перший бар'єр. Ця функція здійснюється в результаті секреторної діяльності сальних і потових залоз. Сальні залози виробляють шкірне сало. У сальних залозах секрет знаходиться в рідкому або напіврідкому стані. Виділяючись на поверхню шкіри і змішуючись з потом, шкірне сало утворює водно-ліпідну мантію. Вона захищає шкіру, має бактерицидну і протигрибкову активність. Крім секреторної, сальні залози виконують і екскреторну функцію. З шкірним салом виділяються токсичні речовини, що утворюються в кишечнику.
Коли патогену вдається подолати первинні бар'єри (наприклад шкіра і мікробіома на ній), він стикається з вродженою імунною системою, яка забезпечує швидку, але неспецифічну відповідь.

Якщо патоген долає вроджену імунну відповідь, він стикається з наступним рівнем захисту - адаптивною імунною системою. Вона забезпечує специфічу імунну відповідь, спрямовану проти конкретного патогена. Після цього адаптивна система фіксує його за допомогою імунологічної пам'яті, завдяки якій при наступній зустрічі з патогеном організм зможе швидко розвинути специфічну імунну відповідь.

І вроджена, і адаптивна імунна системи використовують здатність організму розпізнавати власне і чужорідне. Деякі чужорідні молекули можуть зв'язуватися з рецепторами на імунних клітинах і запускати імунну відповідь. Такі молекули називають антигенами.

Імунна система людини піддається щоденному впливу. Кліматичні, сезонні, екологічні, соціальні фактори створюють зовнішнє середовище проживання, впливати на яке складно, але знизити вплив таких чинників цілком під силу кожному. Харчування, прийом ліків, фізичні навантаження (на роботі, під час активного відпочинку) впливають на обмінні процеси в організмі і баланс речовин. Тканини організму після навантажень потребують регенерації і насичення вітамінами і мінералами, що може підтримати роботу м'язів і суглобів.

В регенерації тканин істотну роль грає регуляція процесів обміну речовин. Роль регуляторів обміну грають всі залози внутрішньої секреції та гормони, які виділяються. Гормони гіпофіза є гормонами росту, гормони статевих залоз регулюють обмін вуглеводів, гормони щитовидної залози регулюють окисні процеси, впливаючи на ріст і розвиток організму. Гормони надниркових залоз регулюють усі види обміну речовин: білків, жирів, вуглеводів, води і мінеральних речовин.
Для насичення клітин поживними речовинами необхідно раціональне харчування. Воно індивідуальне і залежить від добової норми калорій, яка необхідна людині. Все залежить від рівня фізичної активності протягом дня і базового метаболізму. Мікроелементи їжі (нутрієнти), які беруть участь в обміні речовин для трансформації калорій в енергію, допомагають заповнювати баланс речовин, який витрачається протягом дня.

Нераціональне харчування призводить до таких захворювань, як діабет і ожиріння, які впливають на роботу імунної системи. Недоїдання, а також нестача деяких мікроелементів і поживних речовин, можуть негативно позначатися на імунній системі. Позитивний вплив мають продукти, багаті жирними кислотами.

Новонароджені діти особливо уразливі до інфекцій, оскільки до народження вони не стикалися з патогенами. Кілька рівнів пасивного захисту новонароджений отримує від своєї матері. В ході вагітності антитіла передаються від матері до плоду безпосередньо через плаценту, тому новонароджений має високий рівень антитіл з народження, які відповідають тим антигенам, з якими стикалася його мати. Грудне молоко або молозиво також містять антитіла, які забезпечують захист новонародженого, поки його власна імунна система не почне виробляти свої антитіла.

Організм новонародженого сам не виробляє антитіл і не формує клітини пам'яті. Пасивний захист новонародженого функціонує від декількох днів до декількох тижнів. Пасивний імунітет можна створити і штучно шляхом введення в організм сироватки, багатою антитілами, але найважливішу роль відіграє раціон харчування матері.

Таким чином, функціонування імунної системи на всьому протязі життя, з народження і до глибокої старості забезпечує системний захист організму. Чи можливо, щоб щоденна активність людини в сучасних умовах не залишала проломи і не перешкоджала захисних функцій в тому чи іншому вигляді? Чи всі способи підтримки і відновлення імунної системи нам легкодоступні?
Клітинне харчування, вітамінна і мінеральна підтримка, гідратація - це одні з не самих складних способів допомогти організму функціонувати протягом дня і відновлюватися після. Натуральні інгредієнти, збалансовані в біодоступній формі, допомагають організму справлятися з наслідками несприятливої ​​екології, неправильного харчування, лікування антибіотиками та іншими. Вони легко засвоюються і дбайливо відновлюють організм на клітинному рівні.

Сучасна біохімія і дієтологія дають можливість комплексного, поетапного регулювання обмінних процесів в організмі на побутовому, повсякденному рівні за допомогою дотримання простих методик. Це дозволить імунній, ендокринній, серцево-судинній, нервовій, травній та іншим системам працювати більш збалансовано і підвищить стійкість до стресів всього організму.

ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ


Пропонуємо вашій увазі лише деякі продукти, що сприяють захисту організму і клітинному відновленню:

arrow
Ліпосомальний Вітамін С - є сильним антиоксидантом і захищає організм від негативного впливу навколишнього середовища. Сприяє якісній роботі імунних клітин (фагоцитів, Т- і В-лімфоцитів). Дорослим приймати по 2,5 мл 1 раз на день під час їжі. Можна приймати в чистому вигляді, або додавши в стакан води або соку. Мірний ковпачок в комплекті.
arrow
Ліпосомальний Вітамін D3, від його достатньої кількості в організмі залежить своєчасна активація імунних клітин. Дорослим приймати по 0,5 мл 1 раз на день під час їжі. Можна приймати в чистому вигляді, або додавши в стакан води або соку.
arrow
Кора мурашиного дерева з селеном - регулює кількість клітин імунної системи, підтримуючи як вроджений, так і набутий імунітет. Приймати по 2 капсули 2 рази на день під час їжі.
arrow
Омега 3/60 - підвищує опірність організму до різних захворювань, зміцнює імунітет. Приймати по 1 капсулі 2 рази на день під час їжі.
arrow
Корал-Майн - покращує передачу нервового імпульсу. Під час всієї програми обов'язково пити воду. Приймати: 1 пакетик опускати в пляшку ємністю 1,5 - 2 літри, пити за 30 хвилин до їжі і через 1,5 - 2 години після їжі. Така вода живить клітини організму, відмінно очищає лімфу і зміцнює імунітет.

ЗАГАЛЬНА КОНЦЕПЦІЯ ЗДОРОВ'Я З CORAL CLUB


Компанія Coral Club більше 20 років позиціонує не просто окремі продукти для відновлення здоров'я, а цілу систему підтримки організму - Концепція Здоров'я. Вона була розроблена, на основі наукових досліджень і практики застосування продуктів Coral Club International і заслужила довіру споживачів.

Наталiя Савонiк
Автор: НАТАЛIЯ САВОНIК
06.06.2021

ВАШ КОНСУЛЬТАНТ В CORAL CLUB

Алiна Антоненко
Незалежний консультант У ЛЬВОВІ
АЛIНА АНТОНЕНКО
+48 733 483 912

Дивіться також