Незалежний консультант
coralclub
Алiна Антоненко
COVID-19 і вплив вітаміну D на підтримання імунітету, covid 19, інфекція covid 19, коронавірусна інфекція covid 19, нова коро

COVID-19 і вплив вітаміну D на підтримання імунітету

Головна сторінка / Статті / COVID-19 і вплив вітаміну D на підтримання імунітету
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я деякі засоби західної, народної або домашньої медицини можуть пом'якшити або полегшити симптоми COVID-19, проте ефективність жодного засобу для профілактики або лікування на даний момент не встановлена.

Коронавіруси - сімейство вірусів, які можуть викликати захворювання у людини та тварин. Деякі коронавіруси можуть викликати у людини респіраторні інфекції від звичайної застуди до серйозніших патологічних станів. Останній з відкритих коронавірусів викликає захворювання, що отримало назву «‎COVID-19».

COVID-19 – інфекційне захворювання, викликане останнім із відкритих вірусів сімейства коронавірусів. До спалаху інфекції в Ухані, Китаї, у грудні 2019 р. про новий вірус відомо не було. Сьогодні спалах COVID-19 переріс у пандемію, що охопила багато країн світу.

Вчені з лабораторії «Амаро» в Каліфорнійському університеті Сан-Дієго, як повідомляє phys.org, за допомогою комп'ютерного моделювання встановили, що коронавірус має велику кількість шипів, покритих гліканами. Це полісахариди або олігосахариди, що складаються з моносахаридних ланок. Так вірус маскується, щоб непомітно проникати у клітини.

Глікани покривають кожен із білкових шипів коронавірусу. Вони розташовуються на спайкових білках вірусу і становлять приблизно 40% їхньої ваги. Дослідники з'ясували, що вони мають вирішальне значення для інфікування здорових клітин, забезпечуючи проникнення вірусу. Більше того, моделювання показало, що глікани готують коронавірус змінюючи форму спайкового білка.

Низька щільність глікана у SARS-CoV-2 означає, що в імунній системі залишається менше перешкод для нейтралізації вірусу за допомогою антитіл. Вчені сподіваються, що ці фундаментальні дослідження поповнять базу необхідних знань для перемоги над COVID-19. Нове розуміння захисних механізмів вірусу допоможе у розробці вакцини та варіантів лікування. Принаймні, на підставі цих даних можна припустити, що підвищений вміст цукру в крові може сприяти більш активному проникненню вірусу.

Корал-Майн (30 пакетів)


Крім стандартних заходів профілактики та лікування можна і навіть потрібно включити у свій раціон воду з Корал-Майн людям із цукровим діабетом. Перше, що потрібно зробити - прибрати всі напої, залишити тільки воду. Вживання в день близько 1,5 літра такої води може значно знизити рівень цукру в крові.
Більшість хворих на COVID-19 (близько 80%) одужують без необхідності госпіталізації. Приблизно в одному з п'яти випадків захворювання протікає у тяжкій формі з розвитком дихальної недостатності. У людей похилого віку, а також осіб із супутніми захворюваннями, наприклад гіпертонією, захворюваннями серця або легень, діабетом або раком, ймовірність тяжкого перебігу захворювання вища. Проте заразитися COVID-19 і важко захворіти може кожен.

Тривалість періоду з моменту зараження COVID-19 та появою симптомів зазвичай становить близько 5-6 днів, але може змінюватись в межах від 1 до 14 днів.

За даними досліджень вірус COVID-19 може зберігати життєздатність до 72 годин на пластмасі та нержавіючій сталі, менше 4 годин на міді та менше 24 годин на картоні.

Як допомогти собі, рідним та близьким у боротьбі з вірусними інфекціями, у тому числі і з COVID-19?
Найкращий спосіб захистити себе та оточуючих – суворе дотримання правил гігієни рук та респіраторної гігієни, але також важливо пам'ятати, що стан організму загалом та імунної системи зокрема впливає на те, як організм почне реагувати на вірус.

Зокрема, уявлення про імунітет, що виробляється після COVID-19 повідомляє Forbes.ru, донедавна зводилися до антитіл та їх кількості. Але численні дослідження показали, що вміст антитіл згодом знижується. На щастя, це не єдина зброя в арсеналі імунітету.
Більшість хворих на COVID-19 (близько 80%) одужують без необхідності госпіталізації. Приблизно в одному з п'яти випадків захворювання протікає у тяжкій формі з розвитком дихальної недостатності. У людей похилого віку, а також осіб із супутніми захворюваннями, наприклад гіпертонією, захворюваннями серця або легень, діабетом або раком, ймовірність тяжкого перебігу захворювання вища. Проте заразитися COVID-19 і важко захворіти може кожен.

Тривалість періоду з моменту зараження COVID-19 та появою симптомів зазвичай становить близько 5-6 днів, але може змінюватись в межах від 1 до 14 днів.

Вчені продовжують з'ясовувати, як довго набутий після COVID-19 імунітет захищає організм. На відміну від таких хвороб, як кір і гепатит А, до яких людина набуває довічного імунітету, з коронавірусами цього не відбувається, заражатися можна знову і знову, як тільки імунітет зникає.

Основні дослідження набутого імунітету до коронавірусу зводяться до антитіл, які формуються в крові після хвороби. Це білки, які знешкоджують сторонні загрози. Але все більше досліджень підтверджують, що рівень антитіл в організмі, що перехворіли, з часом падає. Однією з перших повідомила міжнародна група вчених під керівництвом фахівців Національного центру епідеміології Іспанії. Вони брали проби на антитіла у перехворівших на COVID-19 людей двічі з інтервалом у два місяці: у 14% при повторному тестуванні результат був негативним, тоді як при першому наявність антитіл було підтверджено.

Те, що рівень антитіл з часом може падати до рівня, який неможливо виявити, підтвердило дослідження Королівського коледжу Лондона. З нього випливає, що кількість антитіл досягала найбільшого значення через три тижні після зараження, після чого починала падати, і через три місяці у деяких пацієнтів тести антитіл не показували. Це дослідження ще не піддавалося перевірці та рецензуванню з боку інших вчених.

У The New England Journal of Medicine були опубліковані дані, з яких випливає, що рівень антитіл у крові значно скорочується протягом трьох місяців після зараження. При цьому період, протягом якого концентрація антитіл падає вдвічі, становить 36 днів. За таких темпів антитіла повністю зникають із організму протягом року, припустили автори.
"Імунітет може бути неповним, він може бути тимчасовим, він може зберігатися зовсім недовго і потім зникнути", - говорила The Times директор інституту здоров'я Карла III Ракель Йотті, один з авторів іспанського дослідження. Антитіла зникли в основному у тих, у кого симптоми хвороби були слабко вираженими або були відсутні. М'яка течія хвороби не змушує імунну систему створювати «імунологічну пам'ять», пояснив професор вірусології Університету Редінга Іен Джонс. Нижчий рівень антитіл у вірусів, що легко перенесли, підтвердило і дослідження в Китаї: через вісім тижнів після одужання антитіла зникли у 40% людей, у яких не було симптомів, проти 13% у людей з симптомами.

Підготуватися до інфекції не можна, але можна підтримувати організм та імунну систему за допомогою правильного харчування, здорового способу життя, додавання до раціону життєво важливих мікроелементів і це стосується всіх, у тому числі й перехворілих.
Розглянемо лише один із аспектів підтримки імунітету, а саме вітамін D та його вплив на різні процеси в організмі.

Крім добре відомого впливу на метаболізм кісткової тканини, вітамін D залучений до багатьох інших процесів в організмі, у тому числі – у регуляцію імунних реакцій. Дія вітаміну D здійснюються через його мембранний рецептор, який виявлений у клітин різних органів і тканин людини, зокрема у більшості клітин імунної системи та епітеліальних клітин, що вистилають слизові. Зв'язавшись із цим рецептором, вітамін D йде в цитоплазму, де утворює комплекс із вітаміном А та його рецептором. Даний комплекс надає або інгібуючий вплив, або посилюючий вплив на транскрипцію сотень генів у ядерній ДНК, серед яких і ті, що контролюють клітинне зростання, диференціювання, апоптоз і перешкоджають злоякісному зростанню та ангіогенезу. Встановлено такі ефекти вітаміну D щодо імунної системи: він послаблює презентацію антигену дендритними клітинами, гальмує клітинну диференціювання та виробництво Th1-цитокінів, зсуває баланс Th1-/Th2-клітинних відповідей, інгібує вплив на клітини.

Крім того, вітамін D посилює вироблення «ендогенних антибіотиків», здатних надавати потужну дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії, гриби та віруси. Посилити дію вітаміну D можна природним антибіотиком, таким як Жир печінки акули, а також розширити спектр впливу на імунну систему та інші процеси в організмі.

Жир печінки акули (60 капсул)


Виходить, що вітамін D дуже важливий для запобігання аутоімунних та атопічних захворювань: розсіяного склерозу, ревматоїдного артриту, інсулін-залежного діабету, хвороби Крона, неспецифічного виразкового коліту; попереджає розвиток астми у дітей, виявляється дієвим засобом профілактики та симптоматичного лікування хронічних обструктивних захворювань легень, захищає від широкого спектру інфекцій, включаючи туберкульоз, проказу та респіраторні інфекції; і перешкоджає розвитку пухлин у низці органів. Гіповітаміноз D, частіше прихований і не діагностований, є майже у половини населення різних країн і є однією з провідних причин ослаблення імунітету і підвищеної захворюваності.

Як допомогти собі та близьким у боротьбі з вірусними інфекціями, у тому числі і з COVID-19? D-Spray – це всі цінні властивості вітаміну D3 у максимально біодоступній та безпечній формі. За рахунок технології ліпосомального інкапсулювання життєво важливий вітамін засвоюється краще, і для його синтезу не потрібне тривале перебування на сонці.

D-Spray (10 ml)


Вітамін D3 є регулятором у засвоєнні кальцію, магнію, фосфору, покращує пам'ять, швидкість реакції, зір, слух, впливає на когнітивні функції мозку. Але крім цих функцій вітамін Д дуже впливає на синтез білків, зміцнюючи імунітет і зменшуючи ймовірність інфекційних захворювань.
Роль вітаміну D у відновленні альвеоли легень - ще одна причина почати вживати вітамін D3 задовго до пандемії або поширення вірусних інфекцій.

Найбезпечніший варіант для організму – це профілактична доза 1000 одиниць для дорослих та 500 для дітей.

Вибираючи D-Spray, можна уникнути зайвих проблем зі здоров'ям і налаштувати свій організм на робочий лад.

Oleg Oborotov
Автор: OLEG OBOROTOV
28.09.2020

ВАШ КОНСУЛЬТАНТ В CORAL CLUB

Алiна Антоненко
Незалежний консультант В УКРАЇНІ
АЛIНА АНТОНЕНКО
+48 733 483 912